Zkuste si vést deník svých příznaků, který vám pomůže identifikovat spouštěče

Zde je pohled na běžné symptomy menopauzy a nehormonální terapie, které mohou fungovat na jejich zmírnění.

Nápověda pro horké záblesky

Některé ženy zjistí, že po jídle nebo pití horkých nebo kořeněných jídel nebo po požití alkoholu nebo kofeinu pociťují návaly horka. Nejjednodušším řešením může být vyhnout se těmto spouštěčům, říká Linda Barron, RN, MS, praktická zdravotní sestra žen v Lynbrook, N. Y. Zkuste si zapsat deník svých příznaků, který pomůže identifikovat vaše spouštěče. Pokud tato unce prevence nestačí, některé nehormonální léčby zahrnují:

Antidepresiva. Studie ukazují, že mohou u některých žen pomoci zmírnit návaly horka, říká doktor Klein. Možnosti zahrnují antidepresiva selektivního inhibitoru zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) Prozac (fluoxetin) a Zoloft (sertralin) a inhibitory zpětného vychytávání serotoninu norepinefrinu (SNRI) Cymbalta (duloxetin) a Effexor (venlafaxin). Gabapentin. Bylo také prokázáno, že léky proti záchvatům Neurontin (gabapentin) snižují návaly horka. Myšlení je, že funguje tak, že tlumí chemickou aktivitu v určitých oblastech mozku, včetně oblasti spojené s oblastí, která způsobuje návaly horka, říká Klein. “Toto je pravděpodobně nejlepší dostupný lék, i když má také vedlejší účinky,” říká. Antihypertenziva. Některé léky na vysoký krevní tlak, jako je Catapres (klonidin), jsou další možností, říká Klein. Studie však naznačily, že účinky klonidinu mohou být minimální, zvláště u žen, které mají silné návaly horka. Sója. Některé studie ukazují, že sója může pomoci s mírnými návaly horka. Sója je bohatá na fytoestrogeny, které mají vlastnosti podobné estrogenu. Sóji ve své stravě můžete získat tím, že budete jíst tofu, tempeh, sójové mléko a sójové ořechy. Sója je z větší části bezpečná, ale při dlouhodobém používání nebo nadměrném množství může potenciálně vést k problémům. Černá cohosh. Studie jeho účinnosti na návaly horka a noční pocení mají smíšené výsledky. Ženy by se měly vyhýbat černé rasce, pokud mají poruchy jater nebo se u nich objevují příznaky jaterních potíží.

Usnadnění vaginální suchosti

Pokud je vaše vaginální suchost vážná, může být HRT jedinou léčbou, která může skutečně pomoci. Některé volně prodejné vaginální lubrikanty a zvlhčovače však mohou pomoci udržet vaginální tkáně vlhké.

Podle Barrona je také důležité zůstat sexuálně aktivní v boji proti vaginální suchosti. Klein říká, že ženy by neměly mít obavy z používání topických estrogenových krémů na vaginální suchost, protože estrogen není absorbován tělem, jako je tomu u perorálních léků.

Podpora lepšího spánku

Některé úpravy životního stylu vám mohou pomoci lépe spát během menopauzy, říká Barron. Patří sem cvičení, i když ne těsně před spaním; vyhýbání se stimulantům, jako je kofein a alkohol po obědě; a popíjení teplého nápoje před spaním, například bylinného čaje bez kofeinu nebo teplého mléka.

Také udržujte svou ložnici tmavou, tichou a chladnou. Vyvarujte se šlofíků a snažte se každý den, i o víkendech, usnout a probudit se ve stejnou dobu.

Mezi další možnosti, které můžete vyzkoušet, patří:

Ukázalo se, že doplňky melatoninu, dostupné jako tablety, kapsle, krémy a pastilky, pomáhají některým ženám s problémy se spánkem spojenými s menopauzou. Nejlepší je začít s nízkými dávkami pro případ, že by se u vás objevily vedlejší účinky. Ženšen může být nápomocný při symptomech nálady a poruchách spánku spojených s menopauzou u některých žen.

Můžete také zjistit, že akupunktura a relaxační techniky, jako je jóga, tai chi nebo léky, vám mohou pomoci relaxovat a lépe spát v noci, říká Barron.

Úleva na deprese a změny nálady

Tyto příznaky menopauzy se mohou zlepšit, pokud máte dostatek spánku a pravidelně cvičíte, říká Barron.

Bylo také prokázáno, že antidepresiva kontrolují změny nálady spojené s menopauzou, říká Klein. Mezi antidepresiva, která mohou být nápomocna při posilování deprese související s menopauzou, patří paroxetin (Paxil), venlafaxin (Effexor), bupropion (Wellbutrin) a fluoxetin (Prozac).

Sečteno a podtrženo při léčbě menopauzy bez hormonů

Národní centrum pro komplementární a alternativní medicínu, pobočka Národního institutu zdraví, říká, že porota stále neví, zda jsou bylinky a doplňky stravy bezpečnou a účinnou léčbou symptomů menopauzy. Pokračuje ve financování vědeckých studií s cílem shromáždit důkazy o jejich účinnosti jako alternativě k HRT.

Některé ženy mají úspěch v ovládání návaly horka a výkyvů nálad pomocí antidepresiv, léků proti záchvatům a léků na vysoký krevní tlak, i když mají své vlastní potenciální vedlejší účinky. Mezitím se vyplatí vyzkoušet změnu životního stylu jako léčbu menopauzy. Jsou bezpečné a mají další výhody, pokud jde o vaše celkové zdraví a pohodu.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdraví žen!

Nejnovější v menopauze

Experimentální léčba by mohla obnovit plodnost u žen s časnou menopauzou

Nová terapie může také snížit rizika srdečních chorob a osteoporózy související s věkem.

Od Becky Upham 2. dubna 2021

Přibývání na váze kolem menopauzy souvisí s nedostatkem spánku

Nová studie naznačuje, že neadresné problémy se spánkem v menopauze mohou způsobit, že se ženy na kila sbalí.

Od Meryl Davids Landau, 22. března 2021

Hormonální terapie snižují noční nutkání močit u žen

Dobrá zpráva pro ženy po menopauze, které chtějí spát celou noc bez probouzení se na čůrání: HT vám může pomoci dosáhnout hlubšího spánku a menšího probuzení. . .

Od Beth Levine, 17. března 2021

Sex po menopauze: Psychologický faktor

Po menopauze může sex … dobře … bolet. Není tedy divu, že sex může mnoha ženám způsobit úzkost. Zde je návod, jak překonat tyto emoce a udělat sex. . .

Od Andrea Peirce 17. února 2021

Sociální podpora může pomoci s příznaky menopauzy, ale jen blízký přítel nestačí

Nová studie také naznačuje, že odolnost vůči stresovým událostem pomáhá ženám zvládat návaly horka.

Od Meryl Davids Landau 27. ledna 2021

Palpitace srdce v menopauze může způsobit potíže, může znamenat vážný zdravotní problém

Závodní srdce, třepetání a přeskakování srdečního tepu mohou být běžné před a během přechodu menopauzy.

Od Becky Upham 22. prosince 2020

Přechod menopauzy je obdobím vážného rizika srdečních chorob

Vědecké prohlášení American Heart Association popisuje kardiovaskulární problémy způsobené kolísáním hormonů a proč je klíčová včasná akce.

Od Meryl Davids Landau 1. prosince 2020

Mít více závažných symptomů menopauzy spojených se zvýšeným rizikem srdečních chorob

Zažít extrémní návaly horka a další příznaky není jen nepříjemné, je to také varovný signál.

Od Kaitlin Sullivan 13. října 2020

Novinky o menopauze a spánku: NAMS 2020 řeší 5 klíčových problémů

Potenciální léčba problémů s menopauzálním spánkem je vrcholným tématem letošní konference Severoamerické menopauzální společnosti.

Od Beth Levine 30. září 2020

Zprávy o léčbě horkých blesků: Čtyři zážitky z NAMS 2020

Výroční zasedání Severoamerické menopauzální společnosti zdůrazňuje slibné novinky o nehormonální a hormonální léčbě vazomotorických symptomů.

Od Beth Levine, 28. září 2020 “

S teplým počasím hned za rohem může být nutkání skočit na kolo a vyrazit na dlouhou jízdu docela silné. “Jízda na kole je zábava, protože můžete pozorovat scenérii,” říká Alice Burron, MS, fyziologová cvičení v Cheyenne, Wyo., Mluvčí Americké rady pro cvičení a autorka knihy Four Weeks to Fabulous. “Můžeš to udělat s přáteli.” Můžeš to udělat sám. Můžete jezdit v horách. Můžete jezdit ve městě. Je to velmi univerzální a je to skvělé cvičení pro změnu tempa. ”

Cyklistika je skvělá pro spálení kalorií. Při klidné jízdě na kole můžete spálit zhruba 200 kalorií za hodinu; 450 až 600 kalorií, pokud jedete na dobrém klipu. “Čím tvrději šlapete, tím strmější jsou kopce, tím více kalorií spálíte,” říká Burron. “Miluji jízdu na kole, protože je to nejen skvělé aerobní cvičení, ale také velmi snadné pro klouby.” Je to jedna z mých oblíbených činností pro lidi s poraněním kolene. ”

Ale počkej! Než vyrazíte, musíte investovat do dobrého kola. Zde je postup.

Správný typ kola

Dobrá kola mohou být drahá – jezdí kdekoli od několika set do několika tisíc dolarů. Kola můžete získat na místech, jako je Wal-Mart, za méně než 200 harmoniqhealth.com $ nebo v garáži za ještě méně, ale často stojí za to peníze navíc nakupovat v místním obchodě s koly, kde vám majitel a jeho zaměstnanci mohou pomoci s výběrem, Burron říká. “Pokud se odložíte do místního obchodu s jízdními koly, prodejci vám mohou pomoci najít správné kolo pro vaše potřeby a ujistit se, že vám také vyhovuje požadované kolo,” vysvětluje. Kromě toho musí být levná kola častěji vyměňována, a pokud si své dobré kolo udržujete, můžete si je nechat roky, což v dlouhodobém horizontu ušetří peníze. (Některé cyklistické obchody nabízejí kompromisy, které mohou být výhodné.)

Při výběru kola si nejprve položte tyto otázky:

Kde na tom chci jezdit? (Většinou na silnicích nebo stezkách?) Proč chci jezdit? (Pro zábavu? Pro kondici? Chcete -li dělat pochůzky a šetřit benzín?) Jaká je nejpohodlnější pozice pro jízdu? (Plně vzpřímený? Volný čas a předklon? Nebo závodní režim?)

Vaše odpovědi na tyto otázky vám mohou pomoci určit, jaký typ kola potřebujete, říká Burron.

Vaše možnosti zahrnují:

Horská kola. Horská kola jsou vhodná na chodníky, ale fungují nejlépe na polních cestách. “Myslím, že jsou opravdu dobří, pokud chceš vylézt nějaké kopce,” říká Burron. “Nejdou příliš rychle, protože jejich kola jsou menší.” “Silniční kola.” Ty mají užší kola než horská kola a jsou dobré, pokud jezdíte převážně po silnicích. “Jsou skvělé pro cestování a dlouhé vzdálenosti po ulicích,” říká Burron. “Správné přizpůsobení je u tohoto nejdůležitější, zvláště pokud se chystáte jezdit na dlouhé vzdálenosti.” “Hybridy.” Hybrid je kříženec horského a silničního kola. “Jsou dobré na dlažbu a mohou také vyjet ze silnice,” poznamenává Burron. “Obecně mají střední hmotnost a jsou zábavné.” Nyní přicházejí ve všech typech barev a různých cen. Z velké části je hybrid dobrým startovacím kolem pro lidi, kteří se chtějí věnovat cyklistice. “Rekreační kola.” “Rekreační kola vám vykouzlí úsměv na tváři,” říká Burron. “Nalepte na ně košík a jděte nakupovat.” Jsou nejen skvělou zábavou pro klidné jízdy, ale také vás přenesou z bodu A do bodu B a dokonce se můžete zastavit na kávu po cestě. Nyní přicházejí s opravdu pěknými rekreačními koly. “Závodní kola.” Závodní kola jsou nejlehčí a jsou navržena pro rychlost. Aby byly lehké, jsou vyrobeny z high-tech materiálů a mohou být nejcennější.

Mnoho webových stránek nabízí recenze na rotopedy. Můžete si je prohlédnout u nejlepších kol ve zvolené kategorii.

Nalezení správné shody

Znalý prodejce kol je vaší nejlepší sázkou na to, abyste se ujistili, že dostanete správné fit, ať už si vyberete jakékoli kolo. Pokud vám kolo nesedí správně, „můžete mít velkou bolest svalů a může vás to odradit od jízdy,“ varuje Burron. Jste také náchylnější k pádu. Většina kol má určitý prostor pro seřízení. “Ale můžeš to upravit jen do určité míry.” Možná budete chtít jít o velikost nahoru nebo dolů, “dodává Burron.

Několik zásad pro stanovení velikosti kola:

Když je pedál v nejnižším bodě otáčení, ujistěte se, že je vaše noha v mírném ohybu. “To můžete změnit nastavením sedadla,” říká Burron. Vaše paže by měly mít mírný ohyb v lokti, takže nejste příliš daleko ani příliš blízko řídítek. Když stojíte obkročmo na kole, chcete 1 palec vůle mezi rozkrokem a lištou (pokud je to mužské kolo), možná 2 palce, pokud se díváte na horské kolo. Pokud je to dámské kolo a nemá bar, tato rada neplatí, poznamenává Burron.

Jak vybavit své kolo

Přilby. Pořiďte si dobrou přilbu. To není možnost. Přilba je zásadní pro vaši ochranu před vážným poraněním hlavy. Přilbu byste měli nosit bez ohledu na to, zda jedete pro zábavu nebo na cvičení – a ať už je vám 6 nebo 60 let. “Přilba by měla správně sedět stejně jako tvoje kolo,” říká Burron. “Měl by spočívat na tvé hlavě asi palec nad tvým obočím.” Nemělo by být příliš volné ani příliš přiléhavé. “Pokud jedete v horkém počasí, možná budete chtít helmu, která má větrací otvory. “Můžete získat čepice, které zakrývají otvory v chladnějším počasí,” dodává Burron. Čím je helma lehčí, tím je dražší, ale dobrá helma je velmi výhodná investice, říká. Tvrdá nebo měkká sedadla. Někdo dává přednost tvrdým sedadlům, někdo dává přednost měkkým. “Mám kostěný zadek, takže mám rád polstrovaná sedadla,” říká Burron. “Ale navrhl bych, co ti bude nejpříjemnější.” Je to věc osobních preferencí. Neexistuje žádné správné ani špatné. “Můžete si dokonce koupit sedačku a vyměnit ji za tu, která je součástí kola.” Rukavice. “Doporučil bych polstrované cyklistické rukavice,” říká Burron. “Díky nim je jízda velmi příjemná a pohodlná.” “Také chrání vaše ruce v případě pádu.” Koše nebo balíčky. Pokud plánujete jet do obchodu vyzvednout pár věcí, může se vám hodit koš nebo balíček na kolo. Nepoužívejte batoh, protože byste si mohli poranit záda. Balíček pasu nebo fanynky může být v pořádku, ale neposkytne vám mnoho prostoru. Zámky Pokud plánujete používat své kolo jako způsob dopravy, potřebujete dobrý zámek, abyste mohli své kolo zajistit, když dorazíte do cíle.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o zdravém životě!

Nejnovější ve fitness

7 tipů, jak se dostat zpět do rutiny cvičení, pokud vás pandemie narušila

Pokud vás chaos COVID-19 přivedl do rutiny bez cvičení nebo energie, nejste sami. Zde je návod, jak se můžete vrátit do starých kolejí.

Od Quinn Phillips, 27. dubna 2021

Jak vyčistit domácí posilovnu

Veřejné tělocvičny nejsou jediné plné zárodků. Zde lékaři sdílejí osvědčené postupy, jak udržet domácí posilovnu čistou a zdravou.

Od 26. Aleisha Fetters, 26. března 2021

Nejlepší fitness aplikace

Od běhu po bootovací tábor až po jógu je zde 10 fitness aplikací, které vám pomohou shodit přebytečná kila, která jste si mohli přibalit během pandemie koronaviru.

Od Hedy Marks 4. února 2021

5minutové expresní cvičení na celé tělo

Krátký čas? Stále můžete vyrazit trénink celého těla od trenéra Britany Williamsové-není potřeba žádné vybavení.

Od Moiry Lawlerové, 28. ledna 2021

5minutové silové cvičení celého těla s Kelsey Wells

Wells, osobní trenér, navrhl tuto rutinu bez vybavení, abyste mohli pracovat s celým tělem kdykoli a kdekoli.

Od Moiry Lawlerové, 12. ledna 2021

Studie: Mohou fitness trackery a aplikace posílit rutinu vašeho cvičení?

Nová data naznačují, že ano, ale výsledky mohou být lepší, pokud používáte zařízení s nastavováním cílů a dalšími podpůrnými funkcemi.

Od Sari Harrar 23. prosince 2020

Neseďte tam: Malé cvičení tvoří celý den sezení

Nová studie zjistila, že 30 až 40 minut mírné až dynamické fyzické aktivity může působit proti celodennímu sezení u stolu a pomůže vám resetovat po. . .

Od Don Rauf, 27. listopadu 2020

Pětistupňový strečingový návyk, který vám dodá energii, odpočinek a větší mobilitu

Udržování svalové končetiny je důležité pro zdravý pohyb, vyhýbání se zranění a dobré stárnutí.

Zkuste si vést deník svých příznaků, který vám pomůže identifikovat spouštěče

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.