Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu

Pokud aktuálně nejste aktivní, nejprve si vyžádejte povolení od svého lékaře. Pokud je to doporučeno, vezměte si léky. Buďte v souladu se svou léčbou diabetu. Buď trpělivý. “Místo toho, abyste se zahltili, mějte plán zdravého životního stylu, který možná ještě více zlepší rizika,” říká Munshi. Zapojte přátele a rodinu. Mluvit nahlas! Zeptejte se a řekněte svému lékaři, pokud si všimnete jakýchkoli změn ve vašem zdraví.

Stárnutí s diabetem: Proč je výhled jasný

Díky neustálému toku nových výzkumů a lékařských pokroků mají lidé s diabetem dobrý důvod k optimismu ohledně budoucnosti. “Každý den nacházíme nové způsoby, jak zlepšit kvalitu života a lepší způsoby, jak zvládat cukrovku, lepší léky a lepší péči.” Ovládání vysokého krevního tlaku to určitě časem zlepšuje, “říká Munshi.

Nový výzkum například poukazuje na zánět jako příčinu diabetu 2. typu a probíhá několik klinických studií zaměřených na zkoumání léků ke snížení výskytu tohoto onemocnění. Kromě toho dochází k průlomům v léčivech, jako je ruboxistaurin (RBX), které by mohly snížit pravděpodobnost komplikací spojených s diabetem, jako je ztráta zraku.

Nepodceňujte svou vlastní kontrolu nad svou budoucností s diabetem. “Přemýšlejte o faktorech, které můžete [upravit] zlepšit nejen délku života, ale také kvalitu života,” říká Munshi.

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o diabetu!

Nejnovější v diabetu 2. typu

5 způsobů, jak zvládnout diabetes typu 2 při práci z domova

Nedovolte, aby vám rutina práce z domova způsobila horskou dráhu s cukrem v krvi.  

Od Krista Bennetta DeMaia 31. března 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Food Rx: Endokrinolog sdílí to, co sní za den, aby pomohl předcházet diabetu 2. typu

Lékař ze Stanfordské univerzity, který se specializuje na léčbu lidí s diabetem 2. typu a obezitou, hovoří o záludném pojídání zeleniny a porcování rýže. . .

Od Kate Ruder 18. března 2021

Cukrovka 2. typu spojená se zvýšeným rizikem Parkinsonovy choroby

Genetická data naznačují, že může existovat přímý vztah mezi diabetem 2. typu a vyšším rizikem pohybové poruchy, jakož i její progresí. . .

Lisa Rapaport, 12. března 2021

Více důkazů Semaglutidová injekce jednou týdně pomáhá lidem s diabetem zhubnout

Semaglutid, prodávaný v nižší dávce pod značkami Ozempic a Rybelsus k léčbě diabetu 2. typu, může být také bezpečný a účinný při chronické váze. . .

Od Lisy Rapaportové, 8. března 2021

8 věcí, které by lidé s diabetem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a významu očkovacích látek proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s diabetem 1. nebo 2. typu.

Od Kate Ruder, 21. ledna 2021

Existuje souvislost mezi diabetem typu 2 a znečištěním ovzduší?

Rozvíjející se vědecké studie naznačují, že vystavení znečištění ovzduší může ovlivnit riziko diabetu a ztěžuje zvládání této nemoci, pokud vy. . .

Od Kate Ruder 20. ledna 2021

Metformin může vést ke zdravějšímu těhotenství u žen s diabetem 2. typu

Těhotné ženy s diabetem 2. typu, které užívaly metformin, přibraly na váze, vyžadovaly méně inzulinu a měly nižší riziko porodu velkých dětí. . .

Od Lisa Rapaportová 10. prosince 2020

Většina pacientů s diabetem může mít za 10 let velmi vysoké riziko smrtelné srdeční choroby

Nová zjištění studie zdůrazňují důležitost zvládání rizikových faktorů srdečních chorob, pokud žijete s diabetem 2. typu.

Od Melissy John Mayer 1. prosince 2020

Středomořská strava vázaná na 30 procent sníženého rizika diabetu u žen

Dvacetileté výsledky sledování pomáhají osvětlit klíčové cesty v těle, které pomáhají vysvětlit ochranné výhody tohoto oblíbeného stylu stravování.

Od Becky Upham 23. listopadu 2020

7 nízkosacharidových dietních chyb, kterým je třeba se vyvarovat, pokud máte cukrovku

Omezení sacharidů je základem léčby diabetu, ale není spolehlivé. Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu.

Od K. Aleisha Fetters 13. listopadu 2020 “

Získání rybího oleje do pilulky pravděpodobně nabízí méně výhod než přidání celé ryby na talíř. iStock

Je nepopiratelné, že zdravé tuky pomáhají zlepšovat zdraví srdce. Ve skutečnosti jak American Heart Association, tak American Diabetes Association doporučily konzumovat více zdravých tuků z ryb, jako je losos, makrela a tuňák, aby to udělali. Účinek těchto omega-3 tuků na riziko diabetu 2. typu je však diskutabilní.

Přestože některé výzkumy ukázaly, že tyto tuky mohou pomoci v boji proti cukrovce 2. typu, recenze a metaanalýza publikovaná v BMJ v srpnu 2019 zjistila, že zvýšení příjmu omega-3-ať už konzumací doplňků stravy nebo potravin bohatých na tento tuk-dělá málo nebo nic pro snížení rizika cukrovky.

“Zjistili jsme, že přestože bylo více než 58 000 účastníků randomizováno do dlouhodobých studií a 4 procenta z těchto účastníků s diabetem, lidé, kteří byli randomizováni, aby konzumovali více omega-3 tuků s dlouhým řetězcem-rybí oleje-měli stejné riziko diabetu.” diagnóza jako skupina, která nepřijala více rybího tuku, “říká autor studie Lee Hooper, PhD, RD, epidemiolog z University of East Anglia ve Velké Británii. Vzhledem k tomu, že revize zahrnovala pouze randomizované kontrolované studie, byla zjištění upravena pro potenciálně matoucí faktory, které mohou ovlivnit riziko diabetu, jako je kouření, úroveň fyzické aktivity, celková strava a genetika.

“To je definitivní: Užívání doplňků z rybího oleje nechrání před cukrovkou, ale není ani škodlivé, s výjimkou vysokých dávek,” říká Dr. Hooper.

SOUVISEJÍCÍ: Jak mohou vaše geny ovlivnit riziko diabetu 2. typu

Jak může konzumace různých zdravých tuků ovlivnit riziko diabetu cena amazon nanovein 2. typu

Hooper a její spolupracovníci založili své výsledky na analýzách 83 studií, které zkoumaly účinky konzumace většího množství omega-3 s dlouhým řetězcem (vyskytují se v tučných rybách), omega-6 (nacházejí se v rostlinných olejích, ořeších a semenech), podle kliniky Mayo ), kyselina alfa-linolenová (omega-3 nacházející se ve lněném semínku a dalších rostlinách, podle přehledu z února 2015 v BioMed Research International), nebo celkové polynenasycené mastné kyseliny (které zahrnují jak zdroje tuků omega-3, tak omega-6, podle MedlinePlus).

Účastníci brali tuky jako doplňky nebo prostřednictvím obohacených nebo přirozeně bohatých potravin.

Autoři studie zvážili, jak příjem mastných kyselin ovlivnil nové diagnózy diabetu a míry metabolismu glukózy (jak dobře tělo zpracovává sacharidy).

Podle MedlinePlus, u diabetu typu 2, tělo nezpracovává glukózu (krevní cukr) tak, jak by mělo, kvůli stavu nazývanému inzulínová rezistence, takže hladina cukru v krvi zůstává vysoká, což zvyšuje riziko poškození tepen, srdce a dalších orgány. Podle Centra pro kontrolu a prevenci nemocí žije více než 100 milionů Američanů s diabetem nebo prediabetem.

Ve své analýze autoři nemohli určit účinky kyseliny alfa-linolenové, omega-6 a celkových polynenasycených tuků na riziko typu 2 kvůli nedostatečným důkazům. “Nevíme tedy, zda jsou tyto tuky z hlediska rizika diabetu neutrální, ochranné nebo škodlivé,” říká Hooper.

Přesto byly informace o omega-3 tucích s dlouhým řetězcem natolik významné, že se zjistilo, že zvýšení příjmu těchto tuků v průměru o 2 gramy (g) (0,07 unce)-během zkoušek, které trvaly v průměru 33 měsíců-mělo málo nebo žádné vliv na pravděpodobnost diagnózy diabetu účastníků nebo na jejich metabolismus glukózy.

Autoři studie poukazují na to, že některé důkazy naznačují, že omega-3 mastné kyseliny s dlouhým řetězcem mohou být účinné při snižování krevních triglyceridů, což je rizikový faktor srdečních chorob na klinice Mayo, ale vysoké dávky 4,4 g denně nebo více by mohly mít negativní účinky o riziku cukrovky a metabolismu glukózy.

SOUVISEJÍCÍ: Jak jsou spojeny diabetes a srdeční choroby

Důležitost opatrnosti při používání doplňků z rybího oleje

Marilyn Tan, MD, vedoucí endokrinologické kliniky na Stanford Health Care v Palo Alto v Kalifornii, která nebyla do nové studie zapojena, neshledala výsledky překvapivé.

“Nemáme žádné definitivní důkazy o tom, že jakékoli doplňky mohou pomoci snížit riziko diabetu 2. typu,” říká. “Jediným spolehlivým důkazem, který máme pro” přirozené “způsoby léčby a prevence diabetu, jsou agresivní změny životního stylu, jako je hubnutí, změny stravy, cvičení a vyhýbání se sedavému času. ”

Dr. Tan varuje své pacienty před užíváním doplňků zejména proto, že americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv je nereguluje tak přísně jako tradiční léky.

“Mnoho doplňků bude tvrdit o lékařských výhodách, i když účinky nejsou dobře studovány,” říká. “To znamená, že doplňky jako omega-3 tuky jsou obecně uznávány jako bezpečné.” ”

Podle Hoopera se možná budete lépe soustředit na jiné zdravé návyky, jako je dodržování výživné diety a cvičení, než sáhnout po doplňcích.

“Pacienti nemusí přestat užívat doplňky omega-3, pokud se rozhodnou je užívat, ale ani bychom neměli pacienty povzbuzovat, aby je začali užívat,” říká. “Pacienti by se mohli rozhodnout utratit peníze, které by jinak byly vynaloženy na doplňky omega-3 s dlouhým řetězcem, za jiné zdravé volby, jako je fyzická aktivita, která je opravdu baví, nebo skvělé ovoce a zelenina.” Je pravděpodobné, že budou pozitivně užitečné, stejně jako zábavné a chutné. ”

SOUVISEJÍCÍ: 9 triků, které vám pomohou začít cvičit a skutečně se toho držet

Jak vědci plánují studovat zdravé tuky v budoucnosti

Pro Hooper a její kolegy se výzkum na toto téma nezastaví touto recenzí pilulek z rybího oleje. Provádějí soubor studií pro Světovou zdravotnickou organizaci (WHO) s cílem posoudit možné účinky omega-3 a omega-6 mastných kyselin na zdraví. WHO plánuje v blízké budoucnosti aktualizovat své dietní pokyny týkající se tuků, říká Hooper.

Hooper zdůrazňuje, že většina studií zahrnutých v této nedávné recenzi se zaměřila na doplňky, takže „účinek konzumace mastnějších ryb na riziko diabetu je nejasný. ”

Mastné ryby jsou vynikající a nabízejí bílkoviny, selen, vápník, vitamín D a mnoho dalšího, říká. Obecně dodává, tučné ryby mají také nižší obsah nasycených tuků ve srovnání s masem a sýrem. “Z těchto důvodů,” říká Hooper, “bych povzbudil lidi, aby jedli tučné ryby, ale ne aby užívali doplňky z rybího oleje.” ”

Přihlaste se k odběru našeho zpravodaje o diabetu!

Nejnovější v diabetu 2. typu

5 způsobů, jak zvládnout diabetes typu 2 při práci z domova

Nedovolte, aby vám rutina práce z domova způsobila horskou dráhu s cukrem v krvi.  

Od Krista Bennetta DeMaia 31. března 2021 Sponzorovaný reklamní obsah

Food Rx: Endokrinolog sdílí to, co sní za den, aby pomohl předcházet diabetu 2. typu

Lékař ze Stanfordské univerzity, který se specializuje na léčbu lidí s diabetem 2. typu a obezitou, hovoří o záludném pojídání zeleniny a porcování rýže. . .

Od Kate Ruder 18. března 2021

Cukrovka 2. typu spojená se zvýšeným rizikem Parkinsonovy choroby

Genetická data naznačují, že může existovat přímý vztah mezi diabetem 2. typu a vyšším rizikem pohybové poruchy, jakož i její progresí. . .

Lisa Rapaport, 12. března 2021

Více důkazů Semaglutidová injekce jednou týdně pomáhá lidem s diabetem zhubnout

Semaglutid, prodávaný v nižší dávce pod značkami Ozempic a Rybelsus k léčbě diabetu 2. typu, může být také bezpečný a účinný při chronické váze. . .

Od Lisy Rapaportové, 8. března 2021

8 věcí, které by lidé s diabetem měli vědět o vakcínách proti COVID-19

Zjistěte více o bezpečnosti, účinnosti a významu očkovacích látek proti COVID-19, pokud vy nebo váš blízký žijete s diabetem 1. nebo 2. typu.

Od Kate Ruder, 21. ledna 2021

Existuje souvislost mezi diabetem typu 2 a znečištěním ovzduší?

Rozvíjející se vědecké studie naznačují, že vystavení znečištění ovzduší může ovlivnit riziko diabetu a ztěžuje zvládání této nemoci, pokud vy. . .

Od Kate Ruder 20. ledna 2021

Metformin může vést ke zdravějšímu těhotenství u žen s diabetem 2. typu

Těhotné ženy s diabetem 2. typu, které užívaly metformin, přibraly na váze, vyžadovaly méně inzulinu a měly nižší riziko porodu velkých dětí. . .

Od Lisa Rapaportová 10. prosince 2020

Většina pacientů s diabetem může mít za 10 let velmi vysoké riziko smrtelné srdeční choroby

Nová zjištění studie zdůrazňují důležitost zvládání rizikových faktorů srdečních chorob, pokud žijete s diabetem 2. typu.

Od Melissy John Mayer 1. prosince 2020

Středomořská strava vázaná na 30 procent sníženého rizika diabetu u žen

Dvacetileté výsledky sledování pomáhají osvětlit klíčové cesty v těle, které pomáhají vysvětlit ochranné výhody tohoto oblíbeného stylu stravování.

Od Becky Upham 23. listopadu 2020

7 nízkosacharidových dietních chyb, kterým je třeba se vyvarovat, pokud máte cukrovku

Omezení sacharidů je základem léčby diabetu, ale není spolehlivé. Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu.

Od K. Aleisha Fetters 13. listopadu 2020 “

Chcete -li snížit hladinu glukózy v krvi, přidejte do jídla více ovoce a zeleniny. Thomas Barwick/

Vědci již léta vědí, že pokud budete jíst více rostlin a méně masa, můžete odvrátit diabetes 2. typu nebo zlepšit zvládání této choroby. Rozvíjející se výzkum však nabízí informace o možném mechanismu těchto účinků: revitalizace buněk, které pomáhají produkovat inzulín a stabilizovat hladinu glukózy v krvi.

Vědci představující na výroční konferenci Americké asociace pedagogů diabetu v srpnu 2019 (AADE19) v Houstonu poznamenali, že přínosy rostlinné stravy, jako je veganská strava, mohou být způsobeny lepší funkcí beta buněk. Podle American Diabetes Association beta buňky ve slinivce produkují inzulín, hormon, který umožňuje tělu využívat krevní cukr (glukózu), který získává z jídla. Jak postupuje diabetes typu 2, tyto buňky ztrácejí hmotu a funkci, ukazuje minulý výzkum.

“Zatímco moderní farmakoterapie [léčba léky] je schopna mírně zpomalit pokles funkce beta-buněk u diabetu, zjistili jsme, že rostlinná strava je schopna tento proces zcela zvrátit a zlepšit funkci beta-buněk,” říká vedoucí autorka, Hana Kahleova, MD, ředitelka klinického výzkumu s Lékařským výborem pro zodpovědnou medicínu ve Washingtonu, DC.

“Toto zjištění dává naději mnoha lidem trpícím cukrovkou, ale také těm, kteří mají vysoké riziko vzniku cukrovky v budoucnosti,” říká.

SOUVISEJÍCÍ: 8 rizikových faktorů diabetu 2. typu, které jste pravděpodobně nevěděli

Zlepšení kontroly krevního cukru na podporu zdravé hmotnosti

Ve studii, původně publikované v únoru 2018 v Nutrients, dr. Kahleova a její kolegové sledovali 75 dospělých s nadváhou a obezitou bez diabetu, které náhodně zařadili na 16 týdnů na veganskou nebo kontrolní dietu.

Veganská skupina jedla jídla složená ze zeleniny, obilí, luštěnin a ovoce a omezila svůj denní příjem tuků na přibližně 1 unci nebo méně. (Veganská strava vyžaduje úplné vynechání živočišných produktů, včetně nejen masa, ale také sýrů, vajec a mléka.) Mezitím kontrolní skupina udržovala současnou dietu, která zahrnovala maso a mléčné výrobky.

Vyhněte se těmto chybám s nízkým obsahem sacharidů pro lepší zdraví s diabetem 2. typu

Example Widget

This is an example widget to show how the Left sidebar looks by default. You can add custom widgets from the widgets screen in the admin. If custom widgets are added then this will be replaced by those widgets.